Vitajte v Penzióne

Príjemný Oddych

Zistite o nás viac nižšie

Naše korene siahajú až do dávnych čias Rakúsko-Uhorska. Od tej doby poskytujeme zákazníkom želaný komfort a kľud.

Historická budova penziónu zo 17. storočia je situovaná priamo v centre starobylého banského mesta Banská Štiavnica, ktoré vzhľadom na bohaté náleziská drahých kovov patrilo k najrozvinutejším mestám Rakúsko-Uhorska a celej Európy. Je súčasťou centra Banskej Štiavnice, ktoré je spolu s tajchami zapísané do Listiny svetového kultúrneho dedičstva UNESCO

Ubytovanie

Celková ubytovacia kapacita predstavuje 30 miest v 5 izbách a 4 apartmánoch. Z celkového počtu 30 lôžok je 12 prísteliek formou pohodlného rozťahovacieho kresla. Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu s WC (v piatich je sprchový kút, v dvoch vaňa).

Každá izba, alebo apartmán je priestranný, útulne zariadený s domácky vyrobenými dekoráciami. Súčasťou každej izby je predsieň s úložnými priestormi. V izbách je umiestnená TV a iné formy zábavy. Izby sú situované na I., II. poschodí a sú oddelené od stravovacej a školiacej časti.

V prípade požiadavky klienta vieme umiestniť na izbu detskú postieľku.

Celý objekt je nefajčiarska zóna.

Lokalita

Množstvo historických pamiatok, múzeí v meste a okolí je vhodnou príležitosťou príjemne stráviť čas aj v prípade nepriaznivého počasia. V okolí mesta sa nachádza viacero tajchov – umelých vodných nádrží, často vyhľadávaných turistami, vhodných na letnú rekreáciu.

Takisto pobyt v zimných mesiacoch, v krásnom, zasneženom historickom meste s možnosťou lyžovania v blízkom okolí prináša nezabudnuteľné zážitky. Jesenné pobyty určite prilákajú hubárov do lesov plných húb.

Budovu penziónu nájdete na Starozámockej ulici, ktorú pri prechádzke mestom nemôžete minúť, keďže je spojnicou medzi Nám sv. trojice a Starým zámkom, ktoré patria k hlavným atrakciám mesta.

História

Najstarším zisteným majiteľom dnešného domu na Starozámockej ulici č. 3 bol banský hutman Juraj Kupka počas 17. storočia. Od toho obdobia fungoval vo vlastníctve viacerých významných osobností Banskej Štiavnice a to rôznych banských komisárov, členov rady mesta, sudcov, alebo vysoko pôsobiacich pracovníkov pre cisára.

Za tak dlhú dobu prešiel dom viacerými zmenami – v 18. storočí mal dom ešte len 4 izby, 2 komory, 2 kuchyne a viacero príbuzných hospodárskych budov. Tiež sa v minulosti menilo napr. jeho orientačné číslo (dnes číslo 3), kvôli zmenám v štvrtiach Banskej Štiavnice.

Vďaka domovej bohatej histórii si dokážeme pripomenúť ako sa vyvíjal svet počas spomínaných pár storočí. Sme radi, že môžeme zákazníkom ponúknuť pobyt v dome, ktorý je už dnes súčasťou UNESCO.

Ak sa chcete o histórii penziónu dovzvedieť viac, kliknite TU

Urobte svoj pobyt nezabudnuteľným
Máte
nejaké otázky?
Zavolajte nám

+421 915 511 258

Zájdite k nám

Starozámocká 3

969 01 Banská Štiavnica

Slovensko

Napíšte nám

    Scroll to Top